Kultúra v podaní Mariána Kotlebu

15. marca 2016, miroslavbugar, Nezaradené

 

Marián Kotleba, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja nepodpísal zmluvy na čerpanie  finančných  grantov pre Banskobystrické Divadlo  Štúdia tanca,  ktoré získalo dotáciu od ministerstva kultúry.  Z dôvodu nepodpísania zmluvy muselo Banskobystrické divadlo Štúdio tanca  zrušiť pripravený 11. ročník festivalu  Dni tanca pre Vás, ktorý sa mal uskutočniť 11.  októbra 2015. Dotácia sa mala využiť aj na  na vznik nových inscenácií, umeleckú činnosť a propagáciu, ako aj samotný chod divadla. Minuloročný 11. ročník festivalu mal podtitul Fokus Švajčiarsko, keďže mal byť zameraný na predstavenie aktuálnej špičky švajčiarskeho súčasného tanca. Súčasťou festivalu mali byť okrem tanečných predstavení aj pohybové workshopy a diskusie o súčasnom tanci.

Na otázky adresované predsedovi kraja pánovi  Kotlebovi, prečo nepodpísal finančné dotácie ako zriaďovateľ,  prišla  riaditeľke divadla Zuzane Hájkovej takáto odpoveď: „Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marián Kotleba nemá záujem na rozvoji tohto smeru dekadentného „umenia“, a preto sa rozhodol, že spomínané dotácie pre Divadlo Štúdio tanca nepodpíše,“ píše sa v oficiálnom stanovisku župy.

studio-tanca_01-nestandard2

Predstavenie Divadla Štúdio tanca. Súčasťou festivalu mali byť tanečné vystúpenia, workshopy či diskusie.                                                          Autor: Jakub Čajko

 

Pán Kotleba  na predvolebných mítingoch  s prezentáciou  videoukážky zo švajčiarskej  produkcie, ktorú mal priniesť októbrový festival pod názvom Nahota v umeleckom stvárnení sa vyjadroval v negatívnom zmysle ako k  činnosti  deštruktívnej ,  neprospešnej pre našu spoločnosť a nie s pozitívnym vplyvom na našu  mládež.

Ako pozitívny vplyv na našu mládež  asi  považuje pán Kotleba  fakľový pochod,  ktorého je organizátorom,  a ktorý aj finančne podporoval. Mladí, ale aj starší straníci oblečení v obdobných gardistických uniformách, držiaci  v ruke horiacu  fakľu, pochodujúci po námestiach, je pre pána Kotlebu asi tá správna kultúra, prospešná činnosť pre našu spoločnosť s pozitívnym vplyvom,  ktorou by sa mala naša mládež uberať. Vrátiť sa  do čias 30 -tych  rokov   Hlinkovej gardy. Gardy, ktoré boli koncom druhej svetovej vojny nasadené do policajno-vojenských akcií, po boku nemeckej brannej moci proti vojenským a civilným cieľom, na území Slovenskej republiky. Fakľovým pochodom vodca Marián Kotleba verejne prezentoval svoje myšlienky a názory.

gardista

Pochody po námestiach celého Slovenska boli známe aj v totalitnom ľavicovom režime,   pod vedením Komunistickej strany. Najznámejší bol prvomájový sprievod, ktorým sme prejavovali vďaku komunistickej garnitúre .

Po zvrhnutí  lavicového  extrémizmu  a   Komunistickej strany  sa pomaly do našej spoločnosti vkráda ďalší totalitný režim, a to extrémizmus pravicový .

Nárast extrémistov, populistov a radikálov stúpa aj v Nemecku, Francúzsku, Holansku, Maďarsku. Profitujú hlavne  z migračnej krizy, sprísnenia  azylového práva, odchod  EÚ či zrušenie eura.  Nemajú žiadny program, žiadne riešenie. Vedia iba hovoriť všetkému a každému nie.